Transformatory olejowe

Produkcja transformatorów olejowych na najwyższym poziomie technicznym

60-letnie doświadczenie i know-how to fundament produkcji transformatorów w SGB. Do produkcji naszych transformatorów olejowych wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały zapewniające długą ich żywotność i kładziemy duży nacisk na ich solidną konstrukcję. Kierujemy się zasadą, iż im wyższej jakości materiały i wykonawstwo, tym niższe koszty eksploatacyjne. W rezultacie uzyskujemy maksymalną dyspozycyjność transformatora przy niskich kosztach jego konserwacji i utrzymania. Redukcja strat jałowych i obciążeniowych zwiększa wydajność i przyczynia się również do znaczącego obniżenia emisji hałasu. Oferowany zakres mocy transformatorów wynosi od 50 kVA do 10 MVA.

Transformatory olejowe

Nasz nowoczesny zakład zlokalizowany w Neumark w Saksonii, wyposażony w supernowoczesną infrastrukturę, zbudowany od podstaw, stale modernizowany i rozwijający swoją technologię, zapewnia najwyższy światowy poziom techniczny.

Każdy nasz energetyczny transformator olejowy charakteryzuje się:

  • Wysoką wydajnością
  • Wysokim standardem wykonania
  • Szerokim zakresem mocy eksploatacyjnej
  • Jakością potwierdzoną certyfikatami
  • Wysokiej jakości materiałami
  • Szerokim zakresem usług serwisowych

Najwyższa jakość pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji

Solidny rdzeń i uzwojenia

Stalowy rdzeń, jaki posiada nasz transformator olejowy, wykonany jest z zimnowalcowanej blachy magnetycznej ułożonej schodkowo przy zastosowaniu technologii „step-lap”. Wypróbowana kombinacja uzwojenia foliowego DN i warstwowego GN zapewnia optymalną pracę uzwojeń oraz idealny rozkład napięcia impulsowego. Swobodny osiowy rozkład prądu w przewodnikach z folii w uzwojeniu DN oznacza ograniczenie w dużym stopniu sił nacisku oraz wpływu sił osiowych na przewodnik foliowy. Uzwojenie warstwowe GN ma bardzo zwartą strukturę, cechuje się dobrą reakcją na zwarcie oraz optymalnym rozkładem prądu udarowego.

Optymalne parametry dla wszystkich warstw

Długotrwała żywotność to nadrzędna zasada konstrukcji

Wykorzystywane przez nas zasady konstrukcyjne i metody produkcji są sprawdzone przez lata doświadczeń. Stąd też nasze energetyczne transformatory olejowe odznaczają się wysokim stopniem niezawodności eksploatacji. Nasi Klienci mogą oczekiwać wyjątkowo długiego okresu żywotności transformatorów olejowych naszej Firmy. Dokładamy również wszelkich starań, aby nasz produkt posiadał skuteczną ochronę antykorozyjną.

Trwałość i ochrona

Transformator olejowy

Ścisła kontrola jakości

Przed opuszczeniem fabryki każdy transformator olejowy jest poddawany szczegółowej kontroli stosownie do odpowiednich wymogów.

  • Przyrost temperatury uzwojeń
  • Poziom hałasu
  • Poziom wytrzymałości na napięcie impulsowe
  • Wytrzymałość zwarciową

Ponadto, w procesie produkcji wykonuje się szereg potwierdzonych protokołami prób i testów w oparciu o System Zapewnienia Jakości według ISO 9000, który uzyskał certyfikat TÜV Bayern (bawarskiego inspektoratu przeprowadzającego stosowne próby certyfikacyjne).

Sprawdzamy każdy produkt

Broszury